Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kultura w Rzeszowie

2024.10.18

Repertuar Kina za Rogiem Cafe 18 - 24.10

19.10 godz. 20:00 OLDBOY - Bezkompromisowe arcydzieło Park Chan-wooka - ostatni pokaz w KzR Cafe!

Po dwudziestu latach od premiery, „Oldboy” wraca na wielkie ekrany - zobaczycie go również w Kinie za Rogiem Cafe!

Prowadzący zwyczajne życie Oh Dae-su (Choi Min-sik) zostaje porwany i uwięziony w niewielkim pokoju. Przez cały czas jedyny kontakt ze światem stanowi dla niego telewizor. To właśnie z telewizji dowiaduje się, że jego żona została brutalnie zamordowana, a on stał się głównym podejrzanym. Gdy mężczyzna zostaje nagle uwolniony po piętnastu latach, postanawia odszukać człowieka, który zniszczył mu życie.

Środkowa część „Trylogii zemsty” Park Chan-wooka w momencie swojej premiery zdobyła blisko siedemdziesiąt nagród i nominacji, w tym Nagrodę Główną Jury na festiwalu w Cannes, a dla milionów widzów stanowiła pierwsze spotkanie z niezwykłą kinematografią koreańską. Przyczynił się do tego sam Quentin Tarantino, który w wielu wywiadach podkreślał, że „Oldboy” to jego ulubiony film.

Bilety 20zł

 

21.10 godz. 19:00 Czy wiesz kto mieszka pod ósemką - TEATR NA EKRANIE

Zapraszamy na spotkanie dwóch sztuk w Kinie za Rogiem Cafe, czyli cykl pt. TEATR NA EKRANIE,🎭w którym raz w miesiącu, w poniedziałek, pokazujemy ciekawe, nagradzane, polskie sztuki teatralne z doborową obsadą.

Rezerwacje: https://kzrcafe.pl/film/czy-wiesz-kto-mieszka-pod-osemka/

🎥 Pokazujemy ekranizacje tworzone głównie przez młodych, często debiutujących twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalających na realizację nowatorskich utworów.

🎭 CZY WIESZ, KTO MIESZKA POD ÓSEMKĄ - Podobno w chwili ostatecznego odejścia człowiekowi wyświetla się krótki film przedstawiający najważniejsze momenty z jego życia. Ale kto wybiera ujęcia i kto montuje ten film? To pytanie stanowi punkt wyjścia do surrealistycznej przypowieści Szymona Jachimka o… śmierci. Kilkuwątkowa historia dotyczy kilkorga mieszkańców z jednego piętra w apartamentowcu. Jednak z czasem staje się jasne, że nie wszystkie postaci są z tej samej rzeczywistości, z tego samego świata. Opowiadając tę historię, reżyser czyni - z przymrużeniem oka - wyraźne aluzje do różnych konwencji filmowych: absurdalnej komedii, melodramatu, thrillera, filmu grozy. Poza wszystkim jest to bowiem także opowieść autotematyczna, czyli rzecz o robieniu filmu.

Sztuka zdobyła I nagrodę w konkursie Stowarzyszenia ZAiKS i WFDiF na utwór dramatyczny dla TEATROTEKI w grudniu 2021 roku.

Obsada: Agnieszka Przepiórska, Magdalena Celmer, Lidia Sadowa, Sebastian Perdek

 

22.10 godz. 17:30 Sublokator - WTOREK Z KLASYKĄ

Utrzymana w tonie groteski komedia obyczajowa o perypetiach młodego naukowca padającego ofiarą zaborczej życzliwości kilku kobiet. Ludwik, naukowiec szukający spokojnego miejsca do pracy, wynajmuje pokój w willi zamieszkanej przez same kobiety, z których każda ma jakieś marzenia... albo obsesje. Pani Maria, właścicielka willi, zamierza założyć hodowlę szynszyli skrzyżowanych ze szczurami; Małgosia, jej siostrzenica, chce ciocię zgładzić i odziedziczyć jej majątek; aktywistka Kazimiera planuje przekształcić willę w ośrodek gimnastyki dla kobiet… Każda z nich stara się wciągnąć Ludwika w realizację swych planów, a on, coraz bardziej osaczony, marzy tylko o świętym spokoju…

Nagrody

1966 - Mannheim, MTF - nagroda FIPRESCI

1967 - Cork, MFF - medal

1967 - Chicago, MFF - Srebrny Hugo - Barbara Ludwiżanka

1967 - Panama, MFF:

- nagroda za reżyserię - Janusz Majewski

- nagroda za scenariusz - Janusz Majewski

- nagroda aktorska - Barbara Ludwiżanka

*** Wtorek z klasyką - cykliczne spotkania w Kinie za Rogiem, w ramach których przypominamy kultowe, wybitne lub nagradzane polskie produkcje.

 

22.10 godz. 18:00 Wykład + Obraz - KADR JAK MALOWANY

Kino za Rogiem Café w Rzeszowie zaprasza na na kolejny wykład i pokaz filmu z cyklu KADR JAK MALOWANY. 

KADR JAK MALOWANY to comiesięczne spotkania ze sztuką i filmem. Wykładom o artystach i dziełach, które zainspirowały konkretne kadry i sceny filmowe będzie towarzyszył specjalnie wybrany seans. 🎞️🎨 Czym kierowali się twórcy filmowi przygotowując ujęcie? Dlaczego dane dzieło zostało odtworzone w filmie i jakie to ma znaczenie dla fabuły? Dowiecie się tego i wiele więcej!

W związku z Światowym Dniem Animacji we wtorek, 22.10.2024 godz. 18:00 wykład + seans filmu “Obraz” we współpracy z Instytutem Francuskim w Warszawie Bilety: 20 zł

Rezerwacje: https://kzrcafe.pl/film/obraz-4/

🗣️ Wykłady prowadzi ks. Paweł Batory – dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Rzeszowie, historyk sztuki, wykładowca oraz miłośnik kina.

🎬 Film: W świecie, który w rzeczywistości jest wielkim płótnem malarskim, bohaterowie dzielą się na trzy grupy. Namalowani żyją w luksusach: noszą piękne stroje i ciągle biesiadują. Czują się lepsi od Niedokończonych i Bohomazów, nie dając im dostępu do bogactwa. Wszystko może się zmienić, gdy Ramo z pomocą przyjaciół - Loli i Plume'a - postanawia znaleźć artystę, który dokończy portret Claire. W poszukiwaniu twórcy odwiedzi jego pracownię, trafi na pole bitwy i przeżyje mnóstwo przygód. Jego wędrówka poza granice obrazu niezwykle cieszy oko: czasami trudno zapomnieć, że nie jesteśmy w galerii sztuki, tylko oglądamy film.

 

Jestem Erasmusem - POKAZ SPECJALNY

Film młodego twórcy Simone Borsci z międzynarodowymi lokacjami. 

Film przedstawia historię Andżeliki, dziewczyny z południa Włoch, która jedzie na wymianę Erasmus do Kielc. Dziewczyna nigdy nie poznała swojego ojca, a jej matka zmarła na raka kiedy była mała. Andżelika bardzo słabo zna angielski i na początku wymiany napotyka spore problemy w nawiązywaniu relacji z uczestnikami wymiany. Podczas programu poznaję Gabę, dziewczynę z Polski, która pracuje dla organizacji młodzieżowych. Gaba była na Erasmusie we Włoszech i świetnie mówi po Włosku. Między Gabą i Andżeliką szybko zawiązuje się przyjaźń i dziewczyny razem wybierają się w podróż po Polsce, zarówno tej wielkomiejskiej w formie Warszawy jak i lokalnej w postaci małych miasteczek i wiosek. Dzięki tej relacji i Polsce, Andżelika staje się bardziej pewna siebie i rozwija się dzięki programowi Erasmus.

Seanse:

20.10 17:30 

24.10 19:00

Bilety 12zł

 

PREMIERA

PIERWSZY DZIEŃ MOJEGO ŻYCIA - Włoski komediodramat z doborową obsadą!

Czworo nieznających się ludzi planuje popełnienie samobójstwa. Tuż przed tym dramatycznym krokiem odwiedza ich tajemniczy mężczyzna, który namawia ich do zawarcia specyficznej umowy: przez siedem dni cała czwórka będzie miała przywilej obserwowania siebie z zewnątrz. Zobaczą, co się stanie, gdy odejdą, co zostawią, co stracą, jaka będzie reakcja przyjaciół i krewnych, zobaczą spełnione życzenia, z których już zrezygnowali. Po upływie tego czasu będą musieli ponownie podjąć decyzję. Czy to, co zobaczyli, przekona ich, że przed nimi… pierwszy dzień nowego życia?

 

Repertuar Kina za Rogiem Cafe 18.10 - 24.1

18.10 PIĄTEK

18:00 Pod powierzchnią  

19:00 Seans prywatny

 

19.10 SOBOTA 

11:00 seans prywatny

12:30 Praziomek

14:00 Szkoła magicznych zwierząt

16:00 Moja zbrodnia

18:00 Sytuacja awaryjna

20:00 Oldboy - ostatni seans w KzR Cafe 

 

20.10 NIEDZIELA

11:00 Proszę słonia (film)

12:30 Rodzinka nie z tej Ziemi

14:00 Lassie. Nowe przygody

16:00 Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa - EUROPEJSKI DZIEŃ SENIORA

17:30 Jestem Erasmusem - POKAZ SPECJALNY

18:30 Pierwszy dzień mojego życia - PREMIERA KzR Cafe

 

21.10 PONIEDZIAŁEK 

17:30 Pod powierzchnią

19:00 Czy wiesz, kto mieszka pod ósemką - TEATR NA EKRANIE 

 

22.10 WTOREK 

17:30 Sublokator - WTOREK Z KLASYKĄ

19:00 Obraz

PIĘTRO ZA ROGIEM

18:00 Wykład + film Obraz - KADR JAK MALOWANY

 

23.10 ŚRODA 

17:00 Moja zbrodnia

19:00 Pierwszy dzień mojego życia - PREMIERA KzR Cafe

 

24.10 CZWARTEK

17:30 Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa

19:00 Jestem Erasmusem - POKAZ SPECJALNY - CZWARTEK Z DOKUMENTEM

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa